ANGLICKO-ČESKÝ ČESKO-ANGLICKÝ KAPESNÍ SLOVNÍK

Anglický kapesní slovník

Technické údaje: 752 stran
Rozměr: 135 x 100 mm
Cena vázané verze: Kč 219,-- Vaše sleva 30%
Cena brožované verze: Kč 169,-- Vaše sleva 30%
Doručení zdarma od Kč 1 000,- z běžné ceny. Jinak poštovné Kč 100,-.
Doprava a obchodní podmínky

Objednávkový formulář

Současná doba přináší nutnost znalosti angličtiny. S tímto jazykem se každý setká často - od návodů k použití přes počítačové hry, programy až po četbu časopisů a knih. Nejčastěji samozřejmě ve škole, kurzech a v zaměstnání. Objevují se stále nové výrazy. Tento fakt akceptuje tento na trhu po letech nový a nově vytvořený slovník a přináší i definice těchto slov.

Na běžné dorozumívání by měl člověk aktivně ovládat alespoň 3000 slov, Shakespeare však používal více než 20 000 slov.

Tento anglický slovník obsahuje v anglicko-české části 17 000 anglických výrazů a 30 000 českých ekvivalentů a v česko-anglické části 24 000 českých výrazů a 52 000 anglických ekvivalentů, množství frází, příkladů a pro angličtinu tak typických a důležitých frázových sloves, často též americké ekvivalenty ke slovům z britské angličtiny, zeměpisná jména států a národností atd.

Velkou předností je výslovnost obsažená jak v anglicko-české, tak v česko-anglické části. To výrazně urychluje použití zejména pro mluvený projev - odpadá nutnost dvojího hledání, jako je to bohužel běžné u řady ostatních slovníků.

Další nespornou výhodou je použití mezinárodně používaného a celosvětově uznávaného fontu pro přepis výslovnosti, se kterým se každý může setkat při výuce jazyka podle originálních anglických učebnic, při hledání ve výkladových slovnících a v neposlední řadě i v jinojazyčných slovnících.

Překlad samozřejmě nestojí jen na znalosti slovníček, ale také je třeba alespoň základní orientace v gramatice. Elementární pravidla najdete ve zvláštní části tohoto slovníku, stejně i abecední seznam nepravidelných sloves, která jsou obvykle pro Čecha jednou z obtížnějších věcí v učení se jazyka.

Uživatelé také pravděpodobně ocení možnost výběru ze dvou verzí - vázané a brožované. Brožovaná verze má však také šitou vazbu, která zaručí dlouhé užívání, aniž by se kniha rozlepila.